+3723570171 info@diostom.ee

Hammaste proteesimine

Sõltuvalt sellest, milline osa hambast on viga saanud, aitab proteesimine taastada ühte puuduvat hammast või mälumisaparaadi kogu struktuuri ja funktsiooni

Hammaste proteesimist võib Narvas
nüüdsest teha Diostom kliinikus!

Sõltuvalt sellest, milline osa hambast on viga saanud, aitab proteesimine taastada ühte puuduvat hammast või mälumisaparaadi kogu struktuuri ja funktsiooni.

Kõik hammaste proteesimise liigid võib jaotada kahte rühma – eemaldatav või mitte-eemaldatav proteesimine.

  • Mitte-eemaldavate hulka kuuluvad hambakroonid, sildproteesid, panused, viniirid.
  • Eemaldavate proteeside hulka kuuluvad akrüülist osalised või totaalsed proteesid, vastupidavamad büügelproteesid.

Milline proteesimise tüüp sobib konkreetsel juhul, aitab määratleda arst.

Tsirkooniumdioksiidi
põhised kroonid

Üks kõige kaasaegsematest ja ohutumatest materjalidest, mida kasutatakse hammaste proteesimisel, on tsirkooniumdioksiid. Selliste proteeside väärtusteks on:

  • kõrge esteetilisus – tagades hambakroonile valge värvi ja valguse läbilaskevõime;
  • suurepärane vastupidavus;
  • kergus;
  • hüpoallergeensus;
  • bioloogiline sobivus, mis välistab põletike tekkimise.

Hambakrooni optimaalne vorm fikseeritakse arvutiprogrammis laserskanneri abil saadud andmete alusel. Seejärel modelleeritakse (vormitakse) proteesi karkass ja teostatakse etteantud vormiga tsirkooniumdioksiidist krooni freesimine. Tulemuseks on kõrge täpsusega vastupidav konstruktsioon.

Selline tehnoloogia võimaldab valmistada üksikuid kroone, mistahes pikkusega sillaproteese ja implantidel kroone.

Metallita keraamilised
kroonid

Metallita kroonid – üks kõige nõutavam ja kaasaegsem hammaste taastamise meetod. Proteeside valmistamiseks kasutatakse stomatoloogilist keraamikat ilma metallist karkassita. Sellised kroonid näevad välja maksimaalselt loomulikena ning ei ole naturaalsetest hammastest praktiliselt eristatavad.

Keraamiliste kroonide kasutamine on eriti aktuaalne siis, kui jutt käib esihammaste taastamisest. Eriti suur nõudlus on nende patsientide seas, kes tahavad endale “hollywoodilikku” naeratust. Kui olete üks nendest, tulge meie kliinikusse.

E-max keraamikast viniirid

Pressitud E-max keraamikast viniire nimetatakse sageli hollywoodi lumineeride analoogiks, ja osaliselt on see ka tõsi. Nende paksus on täielikult vastandatav. Täna peetakse E-max viniire üheks kõige kindlamaks ja esteetilisemaks hammaste restaureerimise meetodiks.

E-max viniiride plussid:

keraamika ei tuhmu

aja kulgedes pressitud keraamika ei tuhmu ja ei muuda oma algset värvi

ei mõju värvipigmendid

E-max viniiridele ei mõju kohvi, tee, punase veini, samuti nikotiinvaigu värvipigmendid

ei tekita allergilist reaktsiooni

keraamika paistab silma kõrge bioloogilise kokkusobivuse poolest ja ei tekita allergilist reaktsiooni. See ei oksüdeeru ja ei astu reaktsiooni organismi vedelikega

väga kerge ja kauakestev

konstruktsioon on väga kerge ja kauakestev

väga vastupidavaks materjaliks

pressitud keraamikat peetakse väga vastupidavaks materjaliks ja talub suurepäraselt kestvaid füüsilisi koormuseid

samasugune valgusläbitavus

tal on samasugune valgusläbitavus, nagu loomulikul hambaemailil, tänu laialdasele paletile aga valib arst kergusega viniiride vajaliku tooni. Selliselt viniiridega restaureeritud hambad paistavad naturaalsetena

suudab sellele kiiresti anda vajaliku vormi

arstil on mugav töötada pressitud keraamikaga, suudab sellele kiiresti anda vajaliku vormi

ei sadestu hambakatt ja hambakivi

keraamilistele viniiridele ei sadestu hambakatt ja hambakivi. Selleks, et loomulikud hambad nendest ei eristuks, on vaja kliinikus regulaarselt teha hammaste puhastust

ei vaja kestvat ja keerulist hooldust

keraamilised E-max viniirid ei vaja kestvat ja keerulist hooldust. Piisab vaid suuõõne hügieenireeglite järgimisest

E-max keraamiliste viniiride miinused:

  • hammaste prepareerimise vajadus enne paigaldamist. Vaatamata sellele, et arst võtab maha üsna õhukese emailkihi, tõstab see hamba tundlikkust temperatuurilangusele. Lisaks ei ole võimalik viniiride kandmisest keelduda. Sellisel juhul tuleb teritatud hambale kiirkorras panna kroon.

Kuidas valmistatakse E-max viniire?

  1. Alguses teeb arst suuõõne diagnostilise ülevaatuse. Kui paigaldamiseks vastunäidustusi ei ole, teritab arst hamba, teeb jäljendid ja saadab need hambatehnilisse laborisse; töödeldud hamba pinnale fikseeritakse ajutine plastist kaitsekate.
  2. Tehnik valmistab vahast tulevase viniiri mudeli. Selle järgi modelleerivad keraamikud toorikust pressimismeetodil katte ja saadavad spetsiaalsesse ahju.
  3. Jahtunud viniiri töödeldakse käsitsi, andes sellele vastava vormi, kantakse peale glasuur (et see omandaks naturaalse läike) ja värvitakse vajalikku värvi.
  4. Nädala möödudes, kui viniir on juba valmis, kutsub arst teid proovile. Kui kõik kulgeb hästi, fikseerib arst katte tsemendiliimile, kontrollib hambumust ning vajadusel korrigeerib viniiri vormi ja suurust.

Eemaldatavad hambaproteesid

Eemaldatavad proteesid paiknevad igemel, mistõttu jaguneb koormus tugihammastele ja limaskestale

Eemaldavate hambaproteeside paigaldamine on näidustatud järgmistel juhtudel:

  • kui hambad puuduvad täielikult;
  • kui allesjäänud hambad ei ole suutelised kannatama mälumiskoormust, töötades toena.

Eemaldatavad plaatjad proteesid

Seda eemaldavate proteeside liiki peetakse klassikaliseks. Koosneb kahest osast:

  • värvi ja vormi järgi valitud kunstlikest plastmassist kroonidest;
  • vastupidavast plastmassist (akrüülist, nailonist) baasist, mis kujutab endast kunstlikku iget ning mis töötab kogu konstruktsiooni toena.

Baasi kinnitamine igemele hammaste täieliku puudumise korral toimub külgeimenduva võime arvel vahetult ülemise ja alumise lõualuu pehmetele kudedele. Sellise proteesimise väärtuseks on see, et toidu mälumise ajal jaotub koormus ühtlaselt. Täielik eemaldatav protees aitab taastada hääldust, tõstab inimese enesehinnagut, tema elukvaliteeti. Kui loomulikud hambad on olemas, kinnitatakse protees nende külge klammeritega.

Eemaldatavad proteesid implantidel

Sellised eemaldatavad hambaproteesid on kaasaegsemad. Lõualuusse implanteeritakse kunstlikud titaanjuured, mis tagavad konstruktsioonile vastupidava toe. Selliste proteeside hind on palju kallim, kui eelneval liigil, kuid siinkohal tuleks arvestada, et need paistavad silma suure mugavuse ja vastupidavusega. Konstruktsiooni mahavõtmiseks tuleb avada spetsiaalsed lukud. Vahest ühendatakse implandid ühtsesse fikseerimissüsteemi talakinnituste vahendusel.

Lukustusprotees

Sellist tüüpi proteese võib paigaldada juhul, kui patsiendil on säilinud loomulikud hambad, mis võivad konstruktsioonile olla toeks. Laia lausplaadi asemel, nagu seda on klassikalistel plaatanaloogidel, on büügelproteesidel kerge metallist kaar. Selline ehitus suurendab toote vastupidavust ja pikaajalisust ning teeb selle kompaktsemaks ja kasutuses mugavamaks.

Fikseerida võib neid
proteese kahel viisil:

lukkudega

Need konstruktsioonid paistavad silma jäiga, praktiliselt liikumatu kinnitusega, mistõttu langeb mälumisrõhk peamiselt tugihammastele. Selleks, et loomulikud hambad teeniksid kauem, pannakse nendele freesitud kroonid. Kinnitus on varjatud proteesi sisemises osas ning ei ole väljastpoolt märgatav

klammeritega

Selliseid lukustusproteese varustatakse konksudega (klammeritega), mis fikseerivad konstruktsiooni suuõõnes tugihammastele. Täidavad tugi- ja alalhoiu funktsiooni.Konksud haaravad tugihambaid kaela alas, jaotades ühtlaselt koormust. Neid proteesi elemente valmistatakse roostevabast terasest või kulla põhjal metallsulamitest

Soovitused eemaldatavate proteeside hoolduseks

  • Neid proteese tuleb maha võtta ja loputada veega peale igat söögikorda, vältimaks toidujääkide kogunemist ja mikroobide paljunemist.
  • Proteese soovitatakse regulaarselt puhastada jooksva vee all hambaharjaga ja fluori sisaldava hambapastaga. Välist võlvi tuleb puhastada jäikade harjadega, sisemist aga pehmete harjadega hambaharjaga. Hambapastat tuleb kanda täielikult kogu proteesile ja puhastada harjaga ringikujuliste liigutustega, mille järgselt pesta veega.
  • Kord nädalas tuleb teha proteesi täielik desinfektsioon. Selleks pannakse konstruktsioon 15 minutiks spetsiaalsesse lahusesse. Seda võib osta apteegist või valmistada iseseisvalt tablettide abil. Protseduuri lõppedes pestakse protees üle puhta veega.
  • Sageli ei piisa iseseisvast hooldusest, tagamaks proteesi pikaajalisus. Seetõttu tuleb teatud perioodilisusega pöörduda stomatoloog-ortopeedi poole konsultatsioonile, kes võib korrigeerida konstruktsiooni ja anda selle kasutamisega seotud professionaalseid soovitusi.
  • Stomatoloogiakabinetis võib teha professionaalset proteeside puhastust. Selle protseduuri ajal eemaldatakse bakterid, katt ja eemaldatakse värvumine. Seda tuleb teha üks kord poole aasta tagant.

TEIL ON KÜSIMUS?
VASTAME RÕÕMUGA!

Lihtsalt täitke allolev vorm ning vastame teile esimesel võimalusel

6 + 4 =